Przed zbliżającym się sezonem zimowym, Szczyrk przygotowuje się do przyjazdu gości.


W ośrodkach narciarskich trwają bieżące prace związane m.in. z odbiorami technicznymi, przygotowaniem tras czy systemami naśnieżania.
Szczegóły poniżej.

Ze względu na dynamikę zmian w okresie pandemii, informacje dotyczące komunikacji oraz zasad, obowiązujących w ośrodkach narciarskich, będziemy uzupełniać na bieżąco.

Przygotowania dotyczą również bazy noclegowej, gastronomicznej, towarzyszącej oraz atrakcji w sezonie zimowym. Również w tym zakresie funkcjonowanie tych obiektów zależne jest od wprowadzonych obostrzeń.

Zdjęcia do pobrania:  https://drive.google.com/drive/folders/1F2FBRIqlzbt6AnA4vYjN6AhJFDqOAq1R?usp=sharing


Szczyrk Mountain Resort_2
fot. Szczyrk Mountain Resort 

Szczyrk Mountain Resort                                                                                                                                                 
www.szczyrkowski.pl


Kampania pod hasłem "Zima Będzie!".

Link: https://www.youtube.com/watch?v=YzcWpIGrlv0&feature=emb_title


W Szczyrku ZIMA BĘDZIE!

Kiedy z drzew zaczynają opadać liście, a słońce zatacza coraz mniejszy łuk, jest to znak dla ośrodków narciarskich, że już najwyższa pora zacząć przygotowania do zimy. Pomimo niespodziewanych wydarzeń w roku 2020, które ogarnęły cały świat - sezon letni w Szczyrk Mountain Resort przebiegł znakomicie co pokazały tłumy turystów szukających w górach bezpieczeństwa, wolności i przestrzeni. Goście odwiedzający Szczyrk mogli korzystać z wszystkich przygotowanych atrakcji, a największą popularnością cieszyły się górskie ścieżki rowerowe oraz turystyczna podróż czterema kolejami nazwana Pętlą Szczyrkowską.

Jak będzie wyglądała zima?

Pomimo nowej dla wszystkich rzeczywistości, w Szczyrku przygotowania do śnieżnej zimy idą pełną parą. Jesteśmy pełni nadziei, że zbliżający się sezon narciarski będzie można przeprowadzić równie sprawnie, jak  niedawno zakończony, udany sezon turystyczno – rowerowy.

W Szczyrk Mountain Resort trwają właśnie odbiory techniczne kolei, a na trasach zjazdowych rozstawione i gotowe do uruchomienia są już urządzenia do naśnieżania. I jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne już w drugiej połowie listopada zostaną uruchomione. Jeśli tak się stanie otwarcie ośrodka planowane jest na dzień 18 grudnia.

Jakie atrakcje i nowości będą czekać na turystów w Szczyrku?

Zimą Szczyrk Mountain Resort jest jedną z najchętniej odwiedzanych w kraju aren narciarstwa. Długie i zróżnicowane trasy, niesamowity klimat szczyrkowskich gór oraz nowoczesna infrastruktura wyciągowa są głównymi magnesami przyciągającymi w to miejsce. I choć w tym roku nie powstała u nas żadna nowa kolej, to jest kilka nowości, o których warto wspomnieć.

Jak mówi dyrektor ośrodka Szczyrk Mountain Resort Grzegorz Przybyła w przedsezonowym spocie promocyjnym:

Po intensywnych i ogromnych w swej skali 3 latach inwestycji, jakie miały miejsce w Szczyrku, ciężko będzie zaskoczyć gości spektakularnymi nowościami, choć oczywiście w tym temacie, czyli w temacie dalszego rozwoju i dalszej rozbudowy infrastruktury w Szczyrku nie powiedzieliśmy ostatniego słowa i kolejne inwestycje zarówno w tą letnią jak i zimową infrastrukturę są w trakcie przygotowywania. Niewątpliwie ogromną nowością i pewnie wyczekiwaną będzie zmiana naszej polityki cenowej, która przyniesie nie tylko niższy poziom cen (nawet o 20% niższe ceny w kasach w stosunku do poprzedniego sezonu), ale także bardziej elastycznie dopasowane ceny i produkty dla tych gości, którzy niekoniecznie w ośrodku chcą spędzić cały dzień na nartach, a są zainteresowani kilkugodzinną jazdą. W kasach ośrodka będzie można kupić karnety aktywne odpowiednio od godz. 12, 13 i 14.

Wszystkich narciarzy i snowboardzistów zachęcamy do zakupu karnetu sezonowego Sprytna Sezonówka, a już od 18 listopada ruszamy za sprzedażą online karnetów na sezon zimowy 20/21. Najwygodniejszy, najbezpieczniejszy i najszybszy zakup skipassów to tylko online przez platformę www.gopass.pl. A ceny online niższe nawet do 30% w stosunku do cen regularnych w kasach!

W nadchodzącym sezonie na popularności zyskiwać będzie narciarstwo skiturowe. Dlatego już od początku sezonu w naszym centrum testowym K2 pojawi się jeszcze więcej nowych kompletów nart i splitboardów. Osoby początkujące będą mogły skorzystać z oferty szkoleń i wypraw skiturowych. Szczyrk to nieograniczone możliwości do uprawiania tego niesamowitego sportu, który jest połączeniem narciarstwa i górskiej przygody.

Dużym zainteresowaniem w roku ubiegłym cieszyły się 5 - dniowe kursy dla najmłodszych adeptów narciarstwa. W nadchodzącym sezonie oferta zostanie rozszerzona o zajęcia dla dzieci już w wieku 4-6 lat. Szkolenia całościowo będą prowadzone pod okiem instruktora i animatorki, gdzie oprócz nauki jazdy na nartach dzieci będą miały czas na zabawy na śniegu lub w Baby Roomie. Jest to jedyna tego typu oferta w Szczyrku. Mamy również przygotowaną ciekawą ofertę dla zaawansowanych narciarzy, którzy będą chcieli potrenować swoje umiejętności „na tyczkach” pod okiem doświadczonego trenera.

Oczywiście bardzo ważna informacja dla wszystkich, którzy będą klientami naszego hotelu i naszej szkoły narciarskiej. Klienci będą mogli korzystać z tak zwanych fast passów, czyli szybkich wejść poza kolejnością.

Największe znaczenie w przebiegu sezonu zimowego będzie miało bezpieczeństwo.

Naszym zadaniem będzie nie tylko przygotowanie ośrodka narciarskiego do zimy, ale także zapewnienie gościom bezpiecznego, komfortowego i dającego satysfakcję pobytu.

Szczyrk Mountain Resort zrzeszony jest w stowarzyszeniu Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych, które reprezentuje branżę narciarską w Polsce.

Jak mówi dyrektor resortu:

Wierzymy, że wspólnie uda nam się wypracować zasady, które zapewnią bezpieczne funkcjonowanie ośrodków narciarskich w kraju. Funkcjonując w sezonie letnim, wdrożyliśmy wiele rozwiązań i procedur mających na celu, zwiększenie bezpieczeństwa, wśród nich należy wymienić dezynfekowanie gondoli i kanap, specjalne korytarze i oznaczenia, które wymuszają odległości między gośćmi, system informujący naszych gości o obostrzeniach i restrykcjach, które aktualnie obowiązują.

Po udanym i bezpiecznym sezonie turystyczno-rowerowym liczymy na równie dobry sezon zimowy z górską wolnością i przestrzenią, przede wszystkim bezpiecznym szusowaniem w roli głównej.

Wierzymy, że ZIMA BĘDZIE i nie możemy doczekać się na przyjazd pierwszych narciarzy i snowboardzistów.COS-OPO w Szczyrku_1
fot. COS-OPO w Szczyrku

Kolej linowa na Skrzyczne – Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich                               
www.skrzyczne.cos.pl


Biletomaty umożliwiające zakup skipassów na ośrodek narciarski na Skrzycznem niezależnie od pory dnia – to jedna z nowości, jakie w kontekście nadchodzącego sezonu zimowego 2020/2021 wprowadza Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

Nowoczesny, samoobsługowy biletomat z systemem firmy SKIDATA zlokalizowany będzie na terenie obiektów COS-OPO przy ulicy Plażowej w Szczyrku. Zapewni on możliwość zakupu skipassu na wszystkie ośrodki narciarskie objęte wspólnym skipassem, w tym również Skrzyczne COS. Co szczególnie ważne, biletomat czynny będzie w systemie 24-godzinnym we wszystkie dni w tygodniu. – To rozwiązanie innowacyjne w Szczyrku, które niewątpliwie zapewni spory komfort miłośnikom zimowych aktywności na Skrzycznem. Lokalizacja biletomatu niemal przy samym wjeździe do miasta, wraz z jego pełną dostępnością niezależnie od pory dnia, ma także udrożnić miejsca, gdzie dotychczas gromadziły się kolejki, choćby po zakup skipassów – mówi Tomasz Laszczak, dyrektor COS-OPO w Szczyrku.

Zupełnie nowe biletomaty pojawią się ponadto na Skrzycznem. Zamontowane zostaną odpowiednio na dolnej stacji kolei linowej oraz stacji pośredniej Jaworzyna. Oba biletomaty czynne będą wyłącznie w godzinach funkcjonowania ośrodka narciarskiego. Przy dolnej stacji stanie zarazem zwrotomat, do którego bez konieczności kontaktu z obsługą kolei możliwe będzie zwrócenie kart. – Przygotowujemy się do nowego sezonu w sposób szczególny. Podejmujemy takie działania, które w dobie pandemii zapewnią korzystanie z naszego ośrodka narciarskiego z zachowaniem wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa – podkreśla dyrektor Laszczak.

To nie koniec nowości z myślą o najbliższym sezonie zimowym. Na terenie ośrodka na Skrzyczne COS narciarzom i turystom udostępniane będą bezpłatnie szafki depozytowe. Dla potrzeb osób niepełnosprawnych dostosowane zostaną toalety na Jaworzynie.

Narciarzy szczególnie ucieszyć powinno natomiast podtrzymanie skipassu 4-godzinnego, z którego korzystanie możliwe będzie również nadchodzącej zimy. – Pracujemy zarazem nad tym, aby funkcjonowanie ośrodka narciarskiego było jak najbardziej sprawne i komfortowe dla naszych gości. Sezon rozpoczniemy oczywiście wtedy, gdy będą ku temu sprzyjające warunki – dodaje Tomasz Laszczak.

Aktualnie kolej na Skrzyczne na obu odcinkach jest nieczynna. Z początkiem listopada ruszyły obowiązkowe przeglądy techniczne, prace te prowadzone będą najprawdopodobniej do końca miesiąca.


Beskid Sport Arena_2
fot. Beskid Sport Arena

Beskid Sport Arena                                                                                                                                                           
www.beskidsportarena.pl


Beskid Sport Arena po raz czwarty będzie uczestniczyła w wspólnym karnecie wraz z Centralnym Ośrodkiem Sportu i Szczyrk Mountain Resort.

Dla Klientów BSA pozostanie możliwość zakupu oferty indywidualnej tj. 4 godzinowej, popołudniowej i wieczornej.

W dobie pandemii absolutnym priorytetem jest dla nas dołożenie wszelkich starań, aby nasi Klienci czuli się u nas bezpiecznie. Będziemy przestrzegać wszelkich zasad sanitarnych i wytycznych przekazywanych przez Główny Inspektorat Sanitarny. Na bieżąco dostosujemy się do aktualnych zasad i zaleceń.

Oprócz obowiązujących przepisów wprowadzimy nowości w Naszym Ośrodku mające ma celu zminimalizowanie niebezpieczeństwa. Do Państwa dyspozycji będzie kasa internetowa oraz automat do zwrotów kart.

Oba urządzenia mają na celu zmniejszenie liczby osób korzystających z usługi kasowej.


Zostaną wydzielone dojścia do kas oraz bramek za pomocą barier i siatek.


Zachęcamy do dokonywania płatności za pomocą urządzeń elektronicznych.


Mamy nadzieje, że wspólne działania naszego personelu i naszych klientów pozwolą nam bezpiecznie przejeździć sezon.


PhotoCollage_20201123_144656506
fot. Beskidek  / 
fot. Biały Krzyż / fot. Krasnal_Skrzat / fot. Bananowy
                  

Mniejsze ośrodki narciarskie również przygotowują się do rozpoczęcia sezonu narciarskiego:

Beskidek                                                                                                  
www.beskidek.com.pl

Kompleks narciarski Biały Krzyż                                                            
www.bialykrzyz.com.pl


Kompleks narciarski Krasnal-Skrzat                                                       
www.szkolakrasnal.pl


Strefa Zimy – wyciąg Bananowy                                                            
www.strefazimy.pl


Kaimówka – Family Park Dimbo                                                             
www.kaimowka.pl

 
Polana przy schronisku na Skrzycznem                                                  
www.skrzyczne.szczyrk.pl